10 druhů klasického low carb cukroví, na kterém si pochutnáte

autor Kačka
0 komentář

Vánoce jsou krásné svátky, které si můžete užít, i když se stravujete nízkosacharidově. Ať už se rozhodnete pro tradiční nebo moderní recepty, low carb cukroví může být stejně chutné jako to klasické.

 

 

Ověřené recepty na cukroví bez cukru a bez mouky vám umožní pokračovat o svátcích bez problémů v zajetém režimu a užít si svátky bez pocitu viny a zbytečného přibírání na váze.

Low carb vanilkové rohlíčky - recept najdete v e-kuchařce s recepty na cukroví bez cukru a bez mouky

Takhle krásně vypadají low carb vanilkové rohlíčky z mojí e-kuchařky s recepty na low carb cukroví. A navíc i skvěle chutnají.

Cukroví bez cukru a bez mouky může být velmi chutné

Chce to jen správný recept. Upečte si letos low carb cukroví, které je nejen bez mouky a bez cukru, ale také skvěle chutná. Recepty jsou ověřené a ladila jsem je tak, aby chutnaly nejen mně, ale i zbytku rodiny (velmi zmlsanému zbytku rodiny) a také přátelům. Tohle cukroví prostě můžete podat návštěvě, aniž byste riskovali ofrňování nebo přinejmenším shovívavý úsměv a poznámky na téma zdravé cukroví.

Moje oblíbené recepty na klasické low carb cukroví:

Low carb linecké

Low carb linecké cukroví, recept na blogu

Low carb linecké je klasika, kterou můžete péct po celý rok

Vánoce bez lineckého si řada z nás nedovede ani představit. Vévodí toplistu vánočního cukroví v nejedné rodině. Podařilo se mi vyladit úžasné low carb linecké. Recept pracuje se kombinací mletých mandlí a kešu. Právě jejich správný poměr je hodně důležitý, aby těsto nebylo moc mastné a zároveň sušenky nebyly příliš tvrdé. Podle stejného receptu peču i na Velikonoce. Stokrát ověřený.

 

Low carb išelské dortíčky

Low carb išelské dortíčky, recept

Recept na išelské dortíčky v low carb provedení si můžete volně stáhnout v ukázce e-kuchařky

Oblíbené cukroví císaře Františka Josefa zdobí nejeden vánoční stůl. Můžete si ho připravit i v low carb verzi. Recept jsem vybrala jako titulní do mé kuchařky low carb cukroví a zařadila jsem ho do její ukázky, kterou si můžete volně stáhnout a išelské dortíčky si doma upéct.

Do náplně se nejlépe hodí meruňková marmeláda bez přidaného cukru. Tu používám i já. Pokud držíte sacharidy přísně na uzdě třeba na úrovni keto stravování, tak zvolte malinovou nebo rybízovou.

Low carb vanilkové rohlíčky

Low carb vanilkové rohlíčky - recept, podle kterého upečete vanilkové rohlíčky bez cukru a bez mouky. Vypadají, jako ty klasické a chutnají ještě lépe

Nezapomeňte rohlíčky na plechu ještě vychladit, než je dáte do trouby. Takhle pěkně si podrží tvar

Klasika všech klasik. Bez vanilkových rohlíčků nejsou Vánoce. Krásně při pečení provoní byt. S těstem se pracuje jako s klasickým, jen je potřeba ho mít opravdu dobře vychlazené.

V těstě samozřejmě není klasická mouka, zato je tam dost másla, aby byly rohlíčky křehké. Proto je tvarujte rychle a když těsto začne měknout, šoupněte ho na chvilku do mrazáku (klidně i rozválený váleček, ze kterého ukrajujete dílky na jednotlivé rohlíčky). Tvarování jde podstatně lépe. Když máte rohlíčky vytvarované, šoupněte je s plechem ven na mráz nebo do lednice, než se rozpálí trouba. Jedině tak si během pečení podrží tvar.

Šťavnaté low carb kokosky

Low carb kokosky. Šťavnaté kokosky bez cukru - recept low carb cukroví

Kokosky bez cukru – jsou s tvarohem a úžasně šťavnaté

Kokosky jsem dělala odjakživa s přidáním tvarohu a u těchto low carb jsem ho zaměnila za přirozeně sladší mascarpone. Dodá jim to jistou šťavnatost. Na povrchu jsou křupavé, uvnitř vláčné. Můžete je buď přisladit trochou březového cukru nebo jiného low carb sladidla.

Pokud chcete mít cukroví bez cukru i bez sladidel, prostě namočíte spodní část kokosek po vystydnutí do vysokoprocentní čokolády. Kokos je sám o sobě přirozeně sladký (použijte kvalitní raw strouhaný kokos!) a výsledné kokosky budou příjemně nasládlé. Tak to mám ráda já. Přeslazené klasické cukroví už je pro mě téměř nepoživatelné. Odvykla jsem si…

Ořechové pusinky

Low carb ořechové pusinky. Cukroví bez cukru a bez mouky

Recept na ořechové pusinky je náš oblíbený. Cukroví bez cukru, bez mouky a může být i bez sladidel

Když už tu máme kokosky, tak musím doplnit i můj druhý oblíbený recept na (ne)cukroví z bílků.  Skvělá kombinace mletých kešu a pistácií se postará o přirozeně sladký základ i bez použití cukru nebo sladidel. Trochu ale doporučuji použít kvůli tuhnutí sněhu a lepšímu upečení (usušení) hrudek.

Do důlku v hrudce pak dávám po vychladnutí lžičku kvalitní vysokoprocentní čokolády. Jsou pak tak akorát sladké, nikoli přeslazené. Já mám tohle cukroví prostě moc ráda a pusinek dělám vždycky dost, aby zbylo do mrazáku. Hodí se ke kávě kdykoli během roku a často je ani nenechám pořádně rozmrznout, hezky křupou…

Low carb perníčky

Low carb perníčky, na kterých si pochutnáte. S těstem se dobře pracuje a pomáhat mohou i děti. Perníčky bez cukru a bez mouky

Chutné low carb perníčky, co nedrhnou v krku a děti je mají rády i kdykoli během roku

Podařil se mi recept na low carb perníčky, na který jsem opravdu pyšná. Už ani nevím, kolikrát jsem je zkoušela udělat z různých surovin a kolikrát to ještě nebylo ono. Chtěla jsem, aby hezky vypadaly, skvěle chutnaly a aby se s těstem také dobře pracovalo.

S perníčky často pomáhají děti a s mým receptem si je klidně vezměte k ruce.  V kuchařce mluvím o slepovaných perníkových hvězdičkách se sněhovou čepicí. Nakonec je ale nejčastěji dělám samotné, jako klasické, a jen je přizdobíme. Těsto se v takovém případě neválí úplně do tenoučka, jako u slepovaných.

Low carb marokánky

Low carb marokánky, low carb florentýnky. Skvělé cukroví bez cukru a bez mouky. Díky přirozeně sladkému sušenému ovoci je nemusíte přislazovat.

Tyhle marokánky jsou díky přirozeně sladkému sušenému ovoci a vysokoprocentní čokoládě tak akorát sladké, takže žádné další sladidlo není nutné.

Jedno z nejoblíbenějších (ne)cukroví mého manžela. Jsou jednoduché a míru sacharidů můžete korigovat použitým sušeným ovocem. Neproslazené brusinky a ořechy budou kombinací pro striktní loukárbisty. Kdo chce hlavně cukroví bez cukru a sladidel, sáhne po sladším sušeném ovoci (švestky, fíky, meruňky, datle) a vyrobí opravdu skvělé vánoční cukroví bez cukru a bez mouky.

Plněné ořechy

Plněné ořechy low carb recept - ať už z lískových ořechů (jako v receptu) nebo z vlašských, kterých máte třeba doma více - vždy budou skvělé. I bez cukru a bez mouky

Tyhle low carb ořechy jsou plné úžasného krému s chutí lískových oříšků

Křehké ořechy, naplněné řádnou porcí krému. Já jsem pro recept zvolila lískové ořechy a přizpůsobila jsem tomu i finální zdobení. Z vlašáků budou také vynikající! S těstem se dobře pracuje a skořápky jdou z formiček hezky vyklepnout.

Plnila jsem je lískooříškovým krémem, který najdete (stejně jako recept) v mojí PDF kuchařce. Krémů jsem do ní připravila řadu druhů, tak můžete vyzkoušet i s kávovým nebo nugátovým krémem. Prostě podle chuti a podle surovin. Já jsem ale z lískooříškové verze klasických ořechů přímo nadšená a tak se za ni přimlouvám.

Konopné dortíčky

Vánoční cukroví bez mouky, bez cukru a bez sladidel - skvělé konopné dortíčky

Mleté konopné semínko dodá těmto dortíčkům jemnou oříškovou chuť. Nepoužila jsem do nich žádné sladidlo

Základem dortíčků jsou sušenky z konopného semínka. Je nutričně zajímavé a má oříškovou chuť. Tento recept jsem nijak nepřislazovala, o sladkost se postará vysokoprocentní čokoláda. Ideální, když chcete vánoční cukroví bez cukru i bez sladidel.

Pokud třeba s low carb teprve začínáte a jen jste vyměnili cukr za alternativní sladidlo – trochu si cukroví přislaďte. Do budoucna je super, když budete postupně a pozvolna dávky sladidla snižovat. Brzo si vychutnáte dezerty a cukroví s minimem přislazení – díky přirozené sladkosti použitých surovin.

Low carb vosí hnízda

Vosí hnízda bez cukru a bez mouky. Low carb vosí hnízda, low carb včelí úly

Vosí hnízda patří mezi nejoblíbenější cukroví – v mojí low carb verzi chutnají i zbytku rodiny a návštěvám

A nakonec oblíbená vosí hnízda. Nebo máte formičku spíše na včelí úlky? U nás jim říkáme prostě „úly“, i když mám formičku na špičatá vosí hnízda. Ale všichni hned vědí, o kterém cukroví je řeč. Nesmí na tácu s cukrovím chybět.

Vyladila jsem úžasná low carb vosí hnízda, na kterých si u nás pochutná i zbytek rodiny (který cukry až zas tak neomezuje) a nebojím se je podat i návštěvám. Nejsou přeslazené, ale doslaďte si podle vaší chuti.

 

Recept počítá s tím, že upečete nejdřív piškoty. Zbytek je nepečený, jako v případě klasiky. Jen bez cukru… Podle vašich ohlasů vám také moc chutnají a já jsem ráda, že jsem je mohla do e-kuchařky s low carb cukrovím také zařadit. Bez nich by prostě nebyla kompletní. Recept na piškoty v ní samozřejmě nechybí.

Low carb piškoty. Oblíbená low carb vosí hnízda se bez nich neobejdou. Cukroví bez cukru a bez mouky

Vyladit low carb dětské piškoty mi chvíli trvalo, ale s finální verzí jsem spokojená. Recept najdete také v e-kuchařce low carb cukroví

Chystáte se na své první low carb Vánoce? Určitě si přečtěte článek Jak upéct low carb cukroví, aby chutnalo všem.

možná vás bude také zajímat

komentář

error: Kopírování obsahu není povoleno