LOW CARB VAFLE

autor Kačka
0 komentář

Vafle si můžete dopřát bez výčitek, i když se stravujete low carb. Tyhle jsou z vajec, mandlové mouky a místo másla jsem použila šlehačku. Nejraději je máme s domácím jogurtem a ovocem.

Tak dlouho do mě naše Johy hučela, abych koupila toustovač, až jsem ho pořídila a rovnou v kombinaci s vaflovačem. Nejdřív jsem vyzkoušela pár klasických receptů na vafle, abych vůbec věděla, jak chutnají a k čemu se mám v low carb alternativě přiblížit. Vzniklo několik skvělých receptů a Johy je všechny schválila. A víte co mě těší nejvíc? Že si ani neříká o ty původní, klasické z bílé mouky a ochotně spořádá vafli na bázi ořechů. Dnes tu mám pro vás poslední z mých pokusů, který mně osobně chutná nejvíc.

Low carb vafle z mandlové mouky

Vafle z bílé mouky, cukru a másla jsou bezesporu vynikající, ale zkuste je připravit podle mého receptu. Uvidíte, že si s klasickými v ničem nezadají. Jsou z mandlové mouky, vajec a máslo s mlékem zde nahradila šlehačka. Pro Johanku přislazuji těsto jednou lžičkou medu. Pokud se stravujete striktně low carb, použijte přislazení, jak jste zvyklí. Třeba čekankovým sirupem.

Vyvážená snídaně nasladko

Snídáte rádi nasladko? Pak dnešní recept je přímo pro vás. Nezapomínejte, že ve správně vyvážené snídani jsou zastoupeny všechny důležité makroživiny, tedy bílkoviny, sacharidy a tuky. Vafli proto vhodně dozdobte lžící řeckého jogurtu (raději než další šlehačkou) a přidejte čerstvé ovoce, které kromě snadno využitelných sacharidů dodá tělu také důležité vitamíny a minerály.

low carb vafle z mandlové mouky

LOW CARB VAFLE (aka Kaččiny LC vafle)

Tisk
Množství: 2 až 4 vafle Příprava: Vaření:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnocení 4.8/5
( 21 Hlasů )

Suroviny

  • 2 vejce
  • 60 g mandlové mouky
  • 40 g šlehačky (40%)
  • 2 lžičky vanilkového extraktu
  • 1 lžička kypřícího prášku
  • 1 lžička medu (nebo jinak přisladit)
  • špetka soli

Postup

Všechny suroviny vložte do malého mixéru (třeba na smoothie) a umixujte do hladkého, řidšího těsta. Vaflovač rozpalte, vymažte ghí. Podle velikosti vaflovače rozdělte těsto na pláty a pečte dozlatova. Ihned podávejte se lžící řeckého jogurtu nebo zakysané smetany, posypané čerstvým ovocem a lehce pokapané čekankovým sirupem. Skvělé jsou také s rozvarem z lesních plodů nebo malin, případně s domácí low carb marmeládou. Low carb vafle A co příště vyzkoušet třeba low carb vafle naslano? Jsou vynikající! A komu se na low carb stýská po pečivu, ten si zeleninové vafle určitě zamiluje.

Poznámky a tipy

Použila jsem neodtučněnou mandlovou mouku od zdraveorechy.cz.

Vanilkový extrakt mám domácí. Stačí naložit několik kvalitních vanilkových lusků do menší lahve s vodkou nebo bílým rumem. Na půl litru alkoholu dávám 6 naříznutých lusků. Macerovat minimálně 2 měsíce.

možná vás bude také zajímat

komentář

error: Kopírování obsahu není povoleno