LOW CARB VAFLE

autor Kačka
0 komentář

Vafle si můžete dopřát bez výčitek, i když se stravujete low carb. Tyhle jsou z vajec, mandlové mouky a místo másla jsem použila šlehačku. Nejraději je máme s domácím jogurtem a ovocem.

Tak dlouho do mě naše Johy hučela, abych koupila toustovač, až jsem ho pořídila a rovnou v kombinaci s vaflovačem. Nejdřív jsem vyzkoušela pár klasických receptů na vafle, abych vůbec věděla, jak chutnají a k čemu se mám v low carb alternativě přiblížit. Vzniklo několik skvělých receptů a Johy je všechny schválila. A víte co mě těší nejvíc? Že si ani neříká o ty původní, klasické z bílé mouky a ochotně spořádá vafli na bázi ořechů. Dnes tu mám pro vás poslední z mých pokusů, který mně osobně chutná nejvíc.

Low carb vafle z mandlové mouky

Vafle z bílé mouky, cukru a másla jsou bezesporu vynikající, ale zkuste je připravit podle mého receptu. Uvidíte, že si s klasickými v ničem nezadají. Jsou z mandlové mouky, vajec a máslo s mlékem zde nahradila šlehačka. Pro Johanku přislazuji těsto jednou lžičkou medu. Pokud se stravujete striktně low carb, použijte přislazení, jak jste zvyklí. Třeba čekankovým sirupem.

Low carb cukroví bez mouky a bez cukru

Vyvážená snídaně nasladko

Snídáte rádi nasladko? Pak dnešní recept je přímo pro vás. Nezapomínejte, že ve správně vyvážené snídani jsou zastoupeny všechny důležité makroživiny, tedy bílkoviny, sacharidy a tuky. Vafli proto vhodně dozdobte lžící řeckého jogurtu (raději než další šlehačkou) a přidejte čerstvé ovoce, které kromě snadno využitelných sacharidů dodá tělu také důležité vitamíny a minerály.

low carb vafle z mandlové mouky

LOW CARB VAFLE (aka Kaččiny LC vafle)

Tisk
Množství: 2 až 4 vafle Příprava: Vaření:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Rating: 5.0/5
( 1 voted )

Suroviny

  • 2 vejce
  • 60 g mandlové mouky
  • 40 g šlehačky (40%)
  • 2 lžičky vanilkového extraktu
  • 1 lžička kypřícího prášku
  • 1 lžička medu (nebo jinak přisladit)
  • špetka soli

Postup

Všechny suroviny vložte do malého mixéru (třeba na smoothie) a umixujte do hladkého, řidšího těsta. Vaflovač rozpalte, vymažte ghí. Podle velikosti vaflovače rozdělte těsto na pláty a pečte dozlatova. Ihned podávejte se lžící řeckého jogurtu nebo zakysané smetany, posypané čerstvým ovocem a lehce pokapané čekankovým sirupem. Skvělé jsou také s rozvarem z lesních plodů nebo malin, případně s domácí low carb marmeládou. Low carb vafle  

Poznámky a tipy

Použila jsem neodtučněnou mandlovou mouku od zdraveorechy.cz.

Vanilkový extrakt mám domácí. Stačí naložit několik kvalitních vanilkových lusků do menší lahve s vodkou nebo bílým rumem. Na půl litru alkoholu dávám 6 naříznutých lusků. Macerovat minimálně 2 měsíce.

možná vás bude také zajímat

komentář

error: Kopírování obsahu není povoleno